Opoziční ODS požadovala, ať se lhůta prodlouží na devadesát dnů, protože investor bude potřebovat rozhodně víc času než původně navrhovaných patnáct. Tento návrh byl nakonec přehlasován stejně jako šedesátidenní kompromis Rudolfa Šimka (Hnutí pro Havířov).

„Samozřejmě, že nechceme do dvaceti dnů celý projekt. Je to jen lhůta, do které se mohou zájemci přihlásit a přednést svůj záměr. O jeho další realizaci se dá poté dál diskutovat a sjednat další termíny. To by se týkalo konkrétního investora, ale protahovat termíny přihlášení na devadesát dnů by nemělo vůbec smysl. Musíme si uvědomit, že mluvíme pouze o imaginárním zájemci a my bychom po třech měsících řešili opět stejný problém,“ oponoval připomínkám primátor František Chobot (ČSSD).

Komunisté v diskusi kritizovali předchozí pronájmy kina Radost, koupaliště a dalších, na kterých město v konečné fázi finančně strádalo. „Podle těchto příspěvků mi to připadá, že vedení města o případné privatizaci kina vůbec neuvažuje. Nebo se taky z krátké doby možnosti přihlášení záměru privatizace naskýtá možnost, že zájemce je již vybrán a dalším je šance znemožněna,“ kritizovali návrh opoziční zastupitelé. „O žádné firmě, která by měla momentálně o kino Centrum zájem, nevím. Za celou dobu se o něj ucházel jen jeden subjekt, ale ten se po zjištění podmínek už podruhé neukázal,“ dodal Chobot.

Kdyby nakonec muselo investovat rekonstrukci město, byl by vypracován nový projekt, který by měl počítat nanejvýš s padesáti miliony korun. Navíc by byl rozdělen do několika etap. Nejdříve by se provedly nejnutnější opravy a další rok by se věnoval vybavení. „Určitě bychom vedli ruku projektanta tak, by se do stanovené výše financí vešel. Původní projekt z roku 2003 počítal se čtyřiceti miliony, ale díky dalším požadavkům MKS a dalších narostl na 105, což už bylo neúnosné. Díky tomu se vlastně celá akce stopla a nyní se musí najít nové řešení,“ řekl náměstek primátora Eduard Heczko (KSČM).