U informačního stánku si lidé mohli vzít propagační materiály s policejní a preventivní tématikou pro dospělé i děti. Řidiči měli zájem například o samolepky STOP 24. Pokud je takovou nálepkou automobil označen, je to signál pro hlídky, aby označené vozidlo v nočních hodinách zkontrolovaly, zda není kradené.

Policisté lidi upozorňovali na tašky, které si odkládají do nákupních vozíků. "Neuvěříte, jak snadné je takovou tašku ukrást. Takové krádeže nám lidé hlásí skutečně denně," vysvětloval preventista Jaroslav Kus.

Dvoučlenná hlídka se věnovala zaparkovaným automobilům. V parném počasí si někteří řidiči nechávají pootevřená okna dveří, nebo střešní okna. Ještě horší je, když si v autě, byť uzavřeném, nechávají na sedadlech tašky, nebo jiné hodnotnější věci. Na lepší lákadlo zloději nečekají. Ke krádeži jim stačí jen pár sekund.

V porovnání s předchozí akcí, která se konala u Kauflandu, se lidé u Teska chovali zodpovědněji. Přímo vyzývavě odložené věci nebyly nalezeny v žádném automobilu. Policisté si však pohovořili s mužem, který na chvíli nechal v nákupním vozíku svou osobní tašku, zatímco se skláněl uvnitř auta.

"Kdybych nebyl v uniformě, ale byl bych nenechavý zloděj, tu tašku byste už jistě neměl. Opravdu stačí jen chvilička," vysvětloval Stanislav Sobol.