To se podnikatelům nelíbilo a označili to jako diskriminaci soukromníků.

„Celá vyhláška je na hlavu postavená a nemá smysl. Město nám samo poradilo, že když budeme diskotéky pořádat dál, ale nebudeme vybírat vstupné, nebude se jednat o veřejnou akci, ale bude to v rámci provozní doby. Tu máme do druhé hodiny ranní. Tudíž se tím všichni řídíme. Změnilo se akorát to, že nemusíme městu odvádět myslím 25 procent z každého prodaného lístku. Kontroly strážníků zde máme, ale ty byly i v minulosti. Podívají se a odejdou.

Nevím, co si o tom všem myslet. Nicméně podali jsme na znění vyhlášky stížnost na ministerstvo a čekáme, jak se k tomu vyjádří,“ řekl majitel restaurace Na Horakůvce Pavel Javorek.

Získat konkrétní informace od vedení města, je téměř nemožné. Očividně se o tomto problému nechtějí bavit. Z jistých zdrojů jsme se dověděli, že minulý týden mělo dojít k jednání mezi starostkou Kuchařovou a ministerstvem.

„Z pověření starostky města můžu sdělit jen tolik, že u nás neproběhla žádná kontrola z ministerstva, jednalo se o poskytnutí metodické pomoci. Na jednání zastupitelstva konaného tento čtvrtek připravujeme drobnou novelizaci předmětné OZV, ta se však netýká vymezených časů pořádaných akcí,“ řekla pracovnice úřadu Marie Kotrová, která zatím nechtěla uvést, o jakou novelizaci se bude jednat.