Mnohé z nich, jako lékařství či doprava, se týkaly také veřejného života lidí. Stávka ale příliš komplikací nepřinesla a většina lidí nakonec její dopad nepocítila.

„U nás stávku pocítilo opravdu jen minimum cestujících. Všechny autobusy, které vyjížděly před 13. hodinou, dojely do cíle. Ve městě tedy nikde žádné odstavené autobusy nebyly. Ty, které vyjížděly po 13. se shromáždily na autobusovém nádraží. Lidé, kteří jeli z ranních směn, pak po 14. hodině nastupovali do autobusů, které už je většinou čekaly na místě,“ řekl předseda odborů ČSAD Karviná Jiří Lomozík.

Samotní oslovení řidiči, kteří se svými autobusy parkovali na nádraží a čekali, až doba stávky pomine, sdělili, že žádné negativní ohlasy neslyšeli ani od cestujících během dne.

Stávka se týkala také vlaků. Ty, které projížděly Karvinskem, zastavily kolem 13. hodiny na některém z místních nádraží.
„Slyšel jsem, že náš strojvedoucí chtěl snad jet i dál. Na trati měl ale červenou, tak pochopitelně nemohl pokračovat,“ nechal se slyšet jeden z cestujících, kteří v době stávky projížděli karvinským regionem.

S úsměvem popisoval svou situaci cestující Milan Krenželok z Boskovic.
„Vlakem jezdím skutečně jednou za čas. Teď jsem zrovna bez auta, tak vlaky využít musím. To hodinové spoždění mi asi nějaké komplikace přinese, protože cestuji docela daleko. Čekají mne tak ještě dva přestupy. Moc s tím ale nenadělám, prostě mi to tak vyšlo,“ podotknul muž, který pauzu na karvinském nádraží využil k občerstvení svačinou.

V některých zdravotnických zařízeních se ke stávce přidal také tamní personál. Mnohdy ale jen symbolicky.
„Podepsali jsme protestní archy, ale náš provoz normálně pokračuje dál,“ řekla jedna z karvinských sestřiček.

V Nemocnici s poliklinikou Karviná–Ráj se mnozí odboráři sešli ve 13 hodin na jednom místě, kde o celé situaci debatovali. „Stávka proběhla tak, jak jsme ji plánovali. Šlo o svobodnou vůli každého jednotlivce. Vláda by si měla uvědomit, že šlo skutečně o akci celé republiky. Jaký ale bude dopad stávky na její chování ale nedokáži odhadnout,“ podotknul předseda Lékařského odborového klubu – svaz českých lékařů z dané nemocnice Marián Pirchala.

V některých soukromých zdravotnických zařízeních stávka neprobíhala vůbec.

Oslovená veřejnost v ulicích pak většinou stávku podporovala a hodinové proluky většinou chápala.