Konference se konala v pátek v Kulturním domě Radost. Iniciátorem byl okresní policejní ředitel Martin Hrinko a záštitu převzal primátor Havířova František Chobot. Vedle zástupců jednotlivých policejních složek okresu Karviná se účastnili také nadřízení představitelé, ředitel havířovské městské policie Bohuslav Muras, soudce havířovské pobočky Otakar Chmiel, policisté z Polska a starostové okolních města obcí.

„Hlavním tématem konference byl projekt Community policing a jeho zavádění do praxe. Účastníci konference debatovali, jak policii lépe zviditelnit, jak zlepšit její vnímání veřejností, či co udělat pro zkvalitnění spolupráce s obcemi, obecními policiemi a dalšími institucemi,“ vysvětlila karvinská okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jako první se svým referátem vystoupil náměstek policejního prezidenta Ivan Bílek, který ubezpečil, že odebrání pravomoci městské policii měřit rychlost vozidel považuje za špatné rozhodnutí.

Zlepšující se spolupráci s policií ocenil primátor Chobot. „Pokud se pamatuji, podobně významná policejní akce se v Havířově ještě nekonala. Pokud jde o spolupráci s republikovou policií, ta po nástupu nového okresního ředitele doznává opravdu pokrok a věřím, že nový přístup se projeví i v bezpečnosti obyvatel města,“ řekl primátor.

Policejní konference skončila krátce po poledni. „Konferenci hodnotíme jako úspěšnou, a to i po technické stránce a prostředí v KD Radost. Hosté, kteří vystoupili se svými referáty, využili možnosti obrazové prezentace přes projektor,“ dodala mluvčí Viačková.