Mimo pódium, kde se odehrával hlavní program, bylo možné si projít stánky s různými chemickými a fyzikálními pokusy. Ty připravili studenti ze středních a vysokých škol z Ostravy a okolí; z katedry chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství VŠB – TU, SPŠ chemické akademie Heyrovského, Gymnázia v Ostravě Zábřehu a Gymnázia Komenského Havířov. Hlavním organizátorem se stala Česká společnost chemická.

Program, který mohli návštěvníci zhlédnout, byl bohatý a skládal se především z představení kapel, které se účastnily roku minulého, tak i nových jako Kabaret „Ozíci a Sladkoobr“, Kelti, Ptačoroko, a vystoupení sboru havířovského Gymnázia Komenského.

Zpestření poskytly ukázky práce šenovských dobrovolných hasičů, kteří se zaměřili například na situaci úniku nebezpečné chemické látky. Podle jednoho z pořadatelů celková příprava Chemie na hradě zabrala přibližně půl roku a měla by proběhnout i v následujícím roce, ale vše závisí na podpoře sponzorů.

Lenka Damaškovičová