Městští policisté při výcviku spolupracují s Vodní záchrannou službou Těrlicko, na jejíž základně se příprava konala.

„Seminář se skládá z teoretické i praktické přípravy. Samozřejmě nechybí nácvik poskytování první pomoci a oživování. V té praktické části se cvičí různé záchranné postupy přímo na hladině přehrady,“ vysvětlil šéf těrlických vodních záchranářů Petr Urbánek.

Strážníci se učili zachraňovat tonoucího pomocí několika pomůcek. Situaci jim ztěžovaly vlny, které se na přehradě vytvářely díky větru.

V sobotu měli k dispozici pružný záchranný pás, raft, malou loďku nebo surfové prkno. V neděli byla naplánována záchrana z motorového člunu, který karvinská městská policie vlastní.

„Se záchrannými pracemi na vodní hladině počítáme, protože vedle protékající řeky Olše máme na našem území několik lokalit, které bývají při záplavách pod vodou. Naši strážníci jsou tak připraveni lidem v ohrožení pomoci,“ řekl zástupce ředitele MP Karviná Jaromír Kolek.

Vodní záchranáři ocenili připravenost strážníků. „Se strážníky jsme už byli trénovat i na krytém bazénu a nyní jsme je připravovali tady na přehradě. Musím uznat, že jsou fyzicky velmi dobří a berou výcvik velmi zodpovědně,“ doplnil Urbánek.