Radní dnes budou rozebírat finální možnosti na využití objektu, ve kterém by v budoucnu mělo vyrůst nové moderní kryté sportoviště a parkoviště. Tak zní zatím poslední a zdá se, že i poslední návrhy, jak kotelnu využít. O objekt projevily zájem dva podnikatelské subjekty, které tam chtějí sportoviště vystavět.

„Oba z nich pak nabízejí, že by si objekt od města na 10, respektive 15 let, pronajali, po uplynutí té doby by si pak objekt koupili do svého soukromého vlastnicví ,“ říká orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek.

Město už mělo od podnikatelů několik nabídek i v minulosti. Nabídky zněly třeba na vybudování centra automobilových služeb.

Nápad s novým sportovištěm se přitom zamlouvá většině oslovených lidí z vedení Orlové.

„Myslím, že v tomto město trošku zaspalo. Vždyť kauza kotelny se táhne už od minulého zastupitelstva a nyní je na čase, aby padlo konečné rozhodnutí. Nové sportoviště Orlová určitě potřebuje, takže se snad už nyní věc pohne ke kýženému výsledku,“ míní orlovský starosta Jiří Michalík.

Možnosti sportování v krytých halách jsou nyní v Orlové skutečně napjaté. Kapacita pronajímaných školních tělocvičen a sportovní haly u gymnázia dnes již zájemcům nestačí. V nové hale by se navíc mohly hrát i sporty, které dosud v Orlové chybí, jako třeba squash. Původní plány města přitom zněly, že místo kotelny vybuduje několikapatrové parkoviště. Objekt rozbité kotelny se tehdy rozhodlo bývalé zastupitelstvo vyměnit s firmou SMO za krytý bazén. K výměně došlo. K přestavbě objektu na parkoviště ale nakonec nedošlo kvůli přílišné finanční náročnosti.