Po úvodním zahřívacím programu děti s pedagogickým doprovodem navštívily v úterý muzeum Musaion v Dělnické ulici. Prohlédly si výstavu nazvanou Řezbáři. Ve středu byly na celodenním výletě ve Valašském Meziříčí, kde se seznámily s továrnou manufakturní výroby gobelínů. V plánu ani tentokrát nechybí jízda na koních v jízdárně na Pašůvce v Horní Suché. Závěrečný den bude věnovaný výrobě karnevalových převleků, masek, úpravě účesů a na konec se provede vyhodnocení nejlepších řemeslníků, předají pamětní listy a drobné odměny.

Příměstské tábory patří k osvědčeným formám řešení volného času dětí od sedmi do patnácti let v období letních školních prázdnin. Jsou vhodnou alternativou hlavně pro zaměstnané rodiče, kteří potřebují své ratolesti přes den nějak zaměstnat, aby nezůstávaly doma bez jakéhokoliv dozoru, nebo trávily čas před barákem. Právě v Asterixu mají s jejich organizováním bohaté zkušenosti. Na červenec a srpen jsou další turnusy připraveny v následujících termínech.

Středisko v ulici Na Nábřeží (bývalý Dům dětí a mládeže): Od 21. 7 do 25. 7 - Sejdeme se u Toma (vedoucí Tomáš Mendl), 28. 7 až 1. 8. – Barvy léta (Adéla Procházková) a poslední od 25. 8. do 29. 8 – Aladinova lampa (Štěpánka Jarošíková).
Středisko v ulici Marušky Kudeříkové (Stanice mladých techniků): Od 7. 7 do 11. 7 – Matrix (Vlasta Orešanská) a od 18. 8 do 22. 8 – Duhový svět (Květa Kaziměrčíková). Cena tábora, která zahrnuje oběd, dvě svačiny a materiál pro různé aktivity, je stanovena na 650 korun.