„Dopravní situace v areálu nemocnice byla neúnosná. Několik let si řidiči prakticky dělali, co chtěli. Parkovali, kde se jim zlíbilo, bez ohledu na nutnost uvolnit vjezd a výjezd sanitkám, nerespektovali pokyny vrátných. Situaci bylo zapotřebí zklidnit a nastavit pravidla fungování,“ uvedl provozně technický náměstek nemocnice Petr Kamínek.

Nový dopravní řád, který začal v úterý, sice omezí počet aut, která mohou v areálu nemocnice parkovat, ale zároveň zvýší bezpečnost pacientů a zaměstnanců nemocnice, uvolní plochy určené pro zásah hasičských vozidel, zjednoduší práci záchranné službě a zajistí volný přístup pro odvoz raněných pacientů.

„Každý návštěvník, který bude chtít vjet do areálu nemocnice, musí respektovat pokyny ostrahy, která bude dohlížet na dodržování nových pravidel. Každý řidič, který bude vpuštěn do areálu nemocnice, obdrží informaci, na kterých místech může parkovat a jak dlouhou dobu,“ upřesnil nová pravidla Petr Kamínek.

Řidiči vezoucí pacienta k ošetření budou moci vjet do areálu, vyložit pacienta u ambulance nebo příjmu a poté musí opustit nemocnici a přeparkovat auto na odstavná parkoviště před nemocnicí.

„Změny v dopravě uvnitř nemocnice si vyžádala dlouhodobě neřešená situace. Můžeme do nemocnice vpustit jen tolik aut, kolik nám umožní stav zdejší vozovky a počet odstavných stání,“ dodal ředitel nemocnice Miroslav Janečka.