Původně asfaltový povrch cesty je totiž napůl rozkopán, protože tam stavbaři pokládali nové kanalizační potrubí. Jenže to bylo už před několika měsíci a od té doby je třeba po ulici U Farmy jezdit velmi opatrně. Pokud si nechcete zničit auto, nebo nechcete sousedům zaprášit nově natřenou fasádu.

Podle tamních obyvatel je prý situace nejhorší teď v suchých letních měsících.

„Kolem domu projede auto a máme bílý trávník,“ říká s lehkou nadsázkou jeden z tamních obyvatel. Stejně jako jeho sousedé, chce zůstat v anonymitě, ale vadí mu, že se s tím nic nedělá.

Je sice pravda, že tady občas projede kropicí vůz, ale když je vedro, za chvíli to vypadá, jako by tudy nic neprojelo a další auto už zase zvíří prach natolik, že nemůžeme ani otevřít okna,“ líčí jeho žena.

Nejen domkaři, ale ani obyvatelé malých bytovek nejsou situací nadšeni. „Už jsem psal dokonce na město, ať s tím něco udělají, ale ani mi neodepsali,“ říká jeden z tamních obyvatel.

Jeho soused připomíná, že v areálu bývalého statku parkují nákladní auta stavbařů, kteří pracují na položení kanalizace. „Ten náklaďák když tudy projede, není tu pár minut vidět a okolní trávník je potom bílý. Jen se podívejte,“ ukazuje muž. Kdy někdo uvede cestu do původního stavu, lidé přesně nevědí. Někteří říkají, že na podzim.

Šárka Swiderová, mluvčí karvinského magistrátu, který je investorem stavby kanalizačního sběrače na celém území města, to potvrdila. „Dokončují se práce na přípojkách kanalizace k domkům v ulicích U Farmy a Borovského, takže zatím dělat definitivní opravy silnice by bylo neefektivní a museli bychom to posléze dělat znovu. Vše se udělá najednou pravděpodobně v září,“ řekla s tím, že nějaký stupeň dopravního omezení nebo nekomfortu je v současné době na více místech.

Dodala, že zástupci města na tyto komplikace a nepříjemnosti upozorňovali veřejnost při zahájení stavby. „Leckde to není a ještě nějaký čas nebude lidem příjemné, práší se, je omezen provoz na silnicích, ale bohužel jinak to udělat nejde,“ dodala.