Nových poutačů se město dočkalo po dlouhých pěti letech. Právě před tolika roky vyhrál v soutěži návrh Jiřího Sibinského. Ten se pustil do díla a po dvou letech měl dílo hotové. Další tři roky musel čekat na instalaci.

„Na městě se protáhla doba vyřizování formalit, když se například zapomnělo na stavební povolení. Jsem rád, že už mohou označníky být na svém místě. Tři roky totiž ležely zbytečně u mě v garáži,“ nastínil problémy s administrativou autor díla.
Montáž městských vítajících stojanů, které jsou zhotoveny z nerezu a pyšní se půldruhého metru vysokým mozaikovým znakem Havířova, probíhala na dvou místech zcela bez problémů, ale na Orlovské ulici si montážníci užili své.

„Při plném provozu a na takovém místě to byla opravdu úžasná práce. Párkrát už jsme dokonce mysleli, že skončíme v příkopu a pěkně jsme si zanadávali. Naštěstí jsme vše bez úhony na zdraví přežili,“ komentoval menší peripetie už s úsměvem Sibinský.

Tři označníky města zkompletovaly projekt u významných přístupových tras. První byl nainstalován už minulý rok na ulici Ostravské u železničního mostu. Jedná se o designově graficky stejný, ale vyšší, šestimetrový kvádr, v jehož horní části je umístěn dvou a půl metrový erb.

Ztvárnění označníků bylo vybráno ve veřejné výtvarné soutěži z pěti návrhů. Všechny čtyři přišly havířovskou radnici celkově na jeden milion korun, instalace bude dokončena dnes.