„Hlavním smyslem rekonstrukce dvou standardních stanic interního oddělení je především změna dispozičního řešení,“ uvedl náměstek pro správu a techniku BMN Josef Stoklasa.

V nemocnici byly doposud pěti až sedmilůžkové pokoje, které k soukromí a pohodlí pacientů příliš nepřispívaly. „Po změně dispozic budou na oddělení jedno až dvoulůžkové, maximálně třílůžkové pokoje. Každý pokoj bude mít navíc své sociální zařízení,“ doplnil náměstek Stoklasa.

Rekonstrukce zahrnuje také kompletně novou elektroinstalaci včetně požární signalizace, novou zdravoinstalaci jako rozvody teplé a studené vody a kanalizačního potrubí. „Pořídí se také nová vzduchotechnika, zařizovací předměty a provedou se rozvody medicinálního kyslíku,“ upřesnil Stoklasa.

Nové budou podlahy a stěny a v neposlední řadě se postaví nový výtah v pavilonu, který nemocnici napomůže k lepší přepravě pacientů.

Péče o pacienty interního oddělení suplují náhradní prostory. „Provoz interní JIP, ambulantní a specializované péče není nijak omezen, protože tyto části jsou v prostorách, kde se rekonstrukce neprovádí. Standardní interní lůžková péče je v době přestavby poskytována lidem ve vyčleněných prostorách gynekologického oddělení,“ řekl náměstek.

Celkové náklady na modernizaci nemocnice dosáhnou částky téměř 20 milionů korun. Na dotacích získalo město Bohumín 10 milionů korun a zbytek uhradí město, které je jediným akcionářem BMN, ze svého rozpočtu. Rekonstrukce interního oddělení bude hotova koncem měsíce srpna. Nový výtah bude zprovozněn v polovině října.