Dva domy na Jateční ulici v centru města procházejí v těchto dnech generální rekonstrukcí. „Na jejich opravu jsme si vzali úvěr ve výši 30 milionů korun,“ uvedla mluvčí města Lucie Balcarová.

Po přestavbě bývalého hotelového domu se jedná o největší investici do bydlení za posledních pět let.

V těchto třináctipatrových domech je celkem 120 bytů. „Opravovat a zateplovat se budou fasády, vymění se okna i střechy. Počítá se také i s novou tepelnou izolací stropu sklepu, díky níž se sníží spotřeba tepla,“ vysvětlila mluvčí města.

Také lodžie projdou rekonstrukcí spolu se vstupními prostory, kde se vymění dlažba. Společné prostory se budou malovat a natírat. Tyto dva věžáky jsou letos jedinými městskými domy, které projdou generální a komplexní opravou. „Pro nás je hlavním cílem v městském bytovém fondu hlavně výměna oken za plastová. Letos nás to bude stát 43 milionů korun,“ sdělila Balcarová.

Dalších 16 milionů vynaloží město ze svého rozpočtu na splátky úroků a úvěrů, za které v minulých letech rekonstruovalo své domy.

Město proto při rekonstrukci věžových domů na Jateční ulici žádá o dotaci na úhradu úroků z třicetimilionového úvěru, které si na tuto investiční akci muselo vzít. Stavební práce na věžácích by měly být hotovy na začátku nového školního roku.