„Od toho máme odvozený i každodenní program. Dětem vysvětlujeme, jakou mají u filmu funkci lidé jako scénárista či třeba maskér. Na dané téma máme i místní workshopy. Děti třeba samy zkoušely psát scénář na téma horor či western. Na každé odpoledne máme připravenou i nějakou větší bojovou hru, která má rovněž filmové téma. Už jsme třeba hráli hru s detektivní tématikou,“ vysvětlil hlavní vedoucí tábora Milan Zielina.

Náplň tábora si pochvalují i samotné děti. „Jsou tady na nás hodní a program je moc zajímavý. Moc se mi třeba líbilo, že každý oddíl si vyrobil své vlastní plachty. Do těch se udělaly otvory na hlavy a každý si kolem otvoru nakreslil, čím by chtěl být,“ pochvaloval si devítiletý Tomáš z Orlové, který se stal členem oddílu In koktejl.

Spokojený je také osmiletý Dominik, který na tábor dorazil z Horní Suché. „Jsou na nás hodní, dobře tady vaří, je tady zábava. Mne nejvíce zatím bavila detektivní hra, kdy jsme podle nápovědy museli rozluštit, kdo nám ukradl řízky určené k obědu,“ usmíval se spokojeně Dominik.

„Věkový průměr zde máme okolo devíti až deseti let, proto se vše snažíme dělat hravou a zábavnou formou, aby to naše táborníky chytlo. V takovém duchu jsou i naše filmová témata, která nás napadla na základě toho, že děti mají všeobecně filmy rády, sledují televizi a s radostí chodí i do kina,“ doplnil hlavní vedoucí tábora.