Z pěti poboček Úřady práce Karviná zaznamenaly snížení čtyři, a to v Karviné, Havířově, Orlové a Bohumíně. Mírné navýšení se týká Českého Těšína.

V okrese je nyní bez práce celkem 17 379 lidí. Ve srovnání s předchozím měsícem je to o 131 méně. Celookresní míra nezaměstnanosti činí 11,8 procenta.
Z pěti mikroregionů je na tom dlouhodobě nejhůře Karviná a okolí, kde nezaměstnanost činí 13,95 procenta, zatímco například v Bohumíně je to jen 8,75 procenta.

V absolutních číslech má mikroregion Karviná 5310 nezaměstnaných uchazečů, Havířov 6065, Orlová 3092, Český Těšín 1511 a Bohumín 1401.

Nejvíce volných pracovních míst je nabízeno pro práci horníků v černouhelných dolech, nejvíce při obsluze razících štítů. Šanci mají i řidiči nákladních automobilů nebo nejrůznější řemeslníci v kovodělných oborech. Velký zájem je také o pracovníky v hutní výrobě.

Přestože bylo v posledních týdnech vytvořeno téměř padesát zcela nových pracovních míst, ani jedno nevzniklo pro postižené osoby, respektive na žádné takové místo neposkytl úřad práce příspěvek.

Za snižováním nezaměstnanosti vidí úředníci úřadů práce přísnější metr na lidi, kteří si práci sami hledat nechtějí, nebo nabízené příležitosti odmítají. Na uchazeče je rovněž vyvíjen vyšší tlak, aby se účastnili výběrových řízení a reagovali na nabídky.