Žáky a předškoláky tak od nového školného roku čeká hezčí a modernější prostředí. Rekonstrukce jsou v tuto dobu v plném proudu a město vyjdou na více než 8 milionů korun.

„Nejvíce peněz letos v Bohumíně padne na výměnu oken v základní škole na třídě Dr. E. Beneše, která si vyžádá částku 1,7 milionu korun,“ upřesnila mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Stejné prostředky vloží město v září do opravy a zateplení střechy mateřské školky v Nerudově ulici. Částka 950 tisíc korun půjde v září opět do opravy a zateplení střechy, tentokrát Mateřské školky v Čáslavské ulici a skoro milion je vyčleněn na rekonstrukce v Základní škole v ulici Čs. armády. Za 600 tisíc se zde modernizuje kuchyně, do které přibyl nový konvektomat, a dalších 300 tisíc je určeno na výměnu hlavních elektrorozvodů.

„Dalšími finančně nejnáročnějšími letošními investicemi v oblasti školství je rekonstrukce fasády mateřské školy ve Starém Bohumíně za 500 tisíc korun a sanace zdiva,“ dodala mluvčí Balcarová.

„Všechny školy v Bohumíně už prošly generální opravou a jejich vybavení je na vysoké úrovni. Chceme, aby se naše děti do školy opravdu těšily,“ řekla místostarostka Bohumína Věra Palková.

Na podzim chystá ještě město zpracování projektů na revitalizaci školních dvorů za zhruba 300 tisíc korun. Jedná se o dvě bohumínské základní školy – Masarykovu, která je největší ve městě, a základní školu v městské části Skřečoň.