Policie oslovila karvinský Úřad práce s prosbou o vytypování uchazečů, kteří by mohli být přijati do služeb policie. Náborová akce v karvinském podání se jmenuje Uniforma vám může slušet.

„Měli jsme několik požadavků. Potřebovali jsme skloubit podmínky věkové, vzdělanostní a také to, aby dotyční byli trestně bezúhonní,“ vysvětlil okresní policejní ředitel Martin Hrinko.

Policie dostala přibližně 70 jmen, z nichž si náboráři pozvali k pohovorům 20 lidí. „Seznámili jsme je s výhodami policejního povolání a sepsali jsme s nimi dotazník. Nyní s nimi zahájíme klasické výběrové řízení,“ prozradil Hrinko s tím, že už za pár dní podstoupí adepti policejního povolání fyzické testy v Orlové. Následovat budou také testy psychické a další administrativní přijímací procedury.

Kromě nových policistů se však při jednom vybírali i adepti vojenské služby. „Domluvili jsme se s Krajským vojenským ředitelstvím v Ostravě a domluvili se, že uděláme nábor společně. Pro armádu jsme vybrali jednoho člověka,“ prozradil Hrinko.

Ke klasickým přijímacím testům bylo vybráno 19 adeptů pro policii a jeden pro armádu. „K policii má zájem jít 11 žen a osm mužů,“ dodal okresní policejní ředitel.

Již příští měsíc plánuje okresní policejní ředitel uspořádat obdobnou náborovou akci v Havířově.