Bouře, která se nad krajem spustila v pátek večer a v noci, nejenže opět zatopila sklepy některých domů, ale lámala také stromy, které padaly na dráty elektrického vedení. Výsledek? Přerušení dodávek elektřiny do stovek domácností na několik hodin. Někde až do sobotního odpoledne.

„První hlášení o poruchách na vysokém napětí jsme dostali už v pátek po 17. hodině. V noci pak přibývala další. V Bohumíně nám dohromady vypadlo 40 trafostanic a lidé v městských částech Skřečoň a Záblatí tak byli dlouhé hodiny bez elektřiny,“ uvedl mluvčí společnosti ČEZ pro severní Moravu Alice Lutišanová.

Stejná situace nastala v Orlové, kde museli energetici zapojit náhradní zdroje, které tamní domácnosti zásobovaly během sobotních oprav elektrickým proudem. „Po 16. hodině už byly dodávky obnoveny úplně všude,“ dodala Lutišanová.

V Petrovicích zase museli hasiči zasahovat u hořícího stromu, do kterého udeřil blesk.

Rozmary počasí potrápily také organizátory a návštěvníky karvinského multižánrového festivalu Dokořán. Krátce po začátku ukončil prudký vítr a liják vystoupení kapely Rhizom na jednom z pódií. Předvídaví organizátoři však měli všechny scény pod stany, takže festival mohl i přes nepřízeň počasí pokračovat až do nedělních ranních hodin.