„Snažíme se zabrat co nejširší okruh. V současné době nabízíme v katalogu více než tři stovky tipů, jak mohou děti a mládež trávit v Havířově volný čas,“ řekla mluvčí havířovské radnice Jana Pondělíčková.

Katalog volnočasových aktivit vznikl v roce 2005 a každým rokem se databáze shromážděných údajů rozšiřuje a doplňuje. V dnešní době už obsahuje nejen příspěvkové organizace, ale také komerční sportoviště, takže slouží nejen dětem, ale také sportuchtivým dospělým.

„Najdete zde například provozní dobu tenisových kurtů, krytého bazénu, solárií nebo posiloven. Součástí webu je také fulltextový vyhledávač, který pomůže najít mladým nebo i rodičům pro svou ratolest ten nejvhodnější sport, kroužek či klub,“ přiblížila obsah internetových stránek Pondělíčková.

Katalog volnočasových aktivit se aktualizuje dvakrát ročně, vždy na začátku školního roku a v pololetí. Organizace zúčastněné v projektu mohou zadat provedení změn na svých stránkách, případně se mohou ozvat i další zájemci, kteří mají zájem o prezentaci. „Nově se může jednat i o organizace, které zajišťují program pro děti, dospělé i seniory,“ dodala Pondělíčková.

Pro zajištění aktualizace nebo vytvoření nové prezentace stačí kontaktovat havířovský magistrát na adrese: redakce@havirov-city.cz.