Diváci budou moci sledovat zajímavou motocyklovou podívanou při závodech několika tříd a kubatur.

Ve třídě Klasik se například představí závodní speciály vyrobené pouze do roku 1972, a to ve třídách do 175, 250, 350 a nad 350 ccm.
„Okruh zažije také jednu premiéru. Na Těrlickém okruhu budou poprvé závodit také oblíbené sidecary,“ přiblížila novinku mluvčí havířovské radnice Jana Pondělíčková.

Diváci se dále mohou těšit i na současné závodní motocykly, které se představí v kubaturách do 125 a do 250 ccm, Superstocky do 600 ccm a také při závodech Supermodo. „Po celou dobu trvání závodů bude také otevřeno pro veřejnost depo závodních strojů,“ doplnila další informaci Pondělíčková.

Mezinárodní závody se mohou konat také díky štědré pomoci havířovského magistrátu. Město totiž akci podpořilo dotací ve výši 250 tisíc korun.

Silniční motocyklové závody, které se jezdily o trofej Zlatý kahanec, měly dlouhou historii a patřily k nejvýznamnějším motocyklovým závodům ve střední Evropě. Pořádány byly každoročně u příležitosti Dne horníků. Závodů se zúčastnilo až šestadvacet zemí včetně závodníků z Austrálie, Japonska, Jihoafrické republiky nebo Nového Zélandu. Akce měla i obrovskou diváckou kulisu. Nejvyšší návštěvnost činila 19 532 diváků.