Pořadatelé připravili na náměstí Republiky nejen pestrý kulturní program, ale také přehlídku motorek, které budou na okruhu závodit. Příchozí mohli obdivovat také nezávodní silniční motorky v čele s populárními stroji Harley Davidson. Své miláčky vystavili i vyznavači veteránů, a to jak jednostopých, tak těch na čtyřech kolech.

„Bereme návrat kdysi nesmírně populárních závodů jako významnou sportovně společenskou událost regionu. Proto jsme chtěli už v pátek co nejvíce lidí pobavit a zároveň jim přiblížit alespoň některé soutěžní motocykly. Setkání na náměstí bereme zároveň jako pozvánku na samotné závody, které se vracejí po předlouhé osmnáctileté pauze,“ objasnil za pořadatele Petr Hrabčák.

Jeho kolegové měli včera ještě plno práce s přípravou tratě. Instalovali například poslední bezpečnostní bariéry. Vše muselo být tak, aby mohli být traťoví komisaři spokojeni a start závodů definitivně a oficiálně povolili.

Na podobných tratích je tento postup stejný, tedy zcela odlišný od stálých závodních okruhů. Komisaři nejdříve trať schválí pro závody z hlediska norem a pak v předvečer tréninků ještě zkontrolují všechna bezpečnostní opatření.