Je dlouhá 175 metrů a z toho je 63 závěrečný skluz. Nachází se mezi stromy ve výšce sedm a půl až devět metrů. Celkem má patnáct překážek. Časy na její zdolání se pohybují přibližně od třiceti do šedesáti minut.

Jedinečná atrakce přilákala za uplynulý týden spoustu dětí i dospělých. „Je to úžasný pocit se takto pohybovat ve výšce mezi stromy a překonávat různé, ne zrovna lehké překážky. Dá to trochu zabrat. Namáhané jsou hlavně ruce. Poslední úsek, rychlý skluz do cíle je fantastický. Zvládnout se to ale dá bez problémů,“ líčila svůj neobyčejný zážitek sedmnáctiletá studentka Veronika Plachtová z Neratovic.

Obdobné pocity měla také Havířovanka Blanka Stašová. „Bylo to moc fajn. Zpočátku jsem se malinko bála, ale brzy to přešlo,“ dodala mladá žena. Mezi prvními odvážlivci nechyběly ani děti. Nejmladšímu bylo sedm let. Malá Anežka dokonce vyzkoušela výškovou procházku dvakrát.

„Náš záměr zahájit provoz v polovině srpna se nám podařil splnit i přes občasné dešťové přeháňky. O návštěvníky nemáme nouzi. Ani jsme nepočítali, že přijde tolik zájemců. Často chodí rodiny s dětmi.

Na poslední prázdninovou neděli chystáme i soutěže a bude i trampolína,“ uvedl provozovatel Jan Bolf. „Je to první etapa. Následovat bude ještě postavení druhého, obtížnějšího okruhu,“ doplnil provozovatel. Otevřeno je denně od 10 do 19 hodin. V pondělí jen na objednávku.

Stromovka by se postupně mohla stát místem relaxace a aktivní zábavy pro širokou veřejnost a různé věkové kategorie. Prostředí plné stromů a zeleně má k tomu všechny předpoklady. Do budoucna se počítá s jejím propojením s areálem volného času, který se plánuje v blízkosti letního koupaliště.