„Denně to tady řešíme. Zakopnutý míč přistane v zahradě a kluci pro něho běží a přelézají nám ploty. Přitom občas zlomí nějaký ten stromek nebo keřík. Ploty jsou přelézáním taky poškozené,“ líčí jeden z tamních zahrádkářů Jiří Gavenda.

Dodal, že pořídit si nové pletivo není vůbec levná záležitost. „Osobně nemám nic proti fotbalu, ale ne za takových podmínek…,“ říká Gavenda. Lidé z osady se navíc necítí bezpečně.

„Stalo se mi už několikrát, že se mi po zahradě producíroval kluk. Jak můžu poznat, kdo to je? Může to být i zloděj. Navíc balon, který padá z velké výšky, může zranit i procházející chodce či malé děti, nebo může poškodit zaparkovaná auta,“ vysvětlila Anna Kudelková z osady.

Pan Gavenda se snažil problém se zakopnutými míči vyřešit domluvou s trenérem. „Vůbec jsem nepochodil. Z jeho vulgárních výrazů na hřišti, které se nesou celým okolím, člověku vstávají hrůzou vlasy na hlavě a navíc to musí poslouchat nejen naši vnuci, kteří jsou tady s námi, ale i samotní dorostenci, kteří si určitě tyto nadávky ani nezaslouží. Ze stran trenérů nám bylo dokonce i vyhrožováno,“ řekl Gavenda.

Hřiště dostane ochrannou síť

Předseda Městského fotbalového klubu má na věc však jiný názor. „Není pravda, že tam míče padají denodenně. Co já vím, tak se něco takového údajně stalo pouze dvakrát. Fotbalista se slušně jedné paní z osady zeptal, zda-li si může pro míč na zahradu dojít, ale byl odkázán do patřičných míst. Navíc plot, který má být údajně poškozen, je už několik let v hrozném stavu,“ brání fotbalisty Jan Wolf.

Přesto se prý chce se zahrádkáři domluvit a pokusí se sjednat nápravu. „V nejbližší době se chystáme postavit ochrannou síť za brankou, aby míče nelétaly za plot hřiště. Tímto se snad ten jeden jediný zahrádkář, který si stěžuje, uklidní,“ slíbil Wolf.