„Takovouto bezpečnostní akci máme každý rok. Vždy si vytipujeme hodně frekventované přechody a nebezpečná místa a tam posíláme hlídky,“ přiblížila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Letos padla volba na Havířov, kde budou policisté držet hlídky a dbát na bezpečí školáků během prvního školního týdne hned na třech místech. „V pondělí budou hlídky dopravních policistů u Základní školy 1. máje, v úterý u ZŠ Pujmanové a ve čtvrtek u ZŠ Kudeříkové. je to vlastně součást celorepublikové akce s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne.

„Dětem a jejich doprovodu budou policisté dávat propagační a informační letáky, a zejména prvňáčky poučí, jak se chovat na přechodu a v blízkosti silnice,“ uvedla Zlatuše Viačková.

První školní den ale budou v ulicích vidět také strážníci, pro něž je ranní dozor na přechodech ve školních dnech už standardní pracovní náplní. „Budeme držet společné hlídky s republikovými policisty, a sice u Základní školy Borovského a u kina Centrum. To kvůli školákům ze ZŠ U Studny,“ řekl velitel karvinských strážníků Petr Bičej.

Dodal, že první den budou strážníci u přechodů také při odchodu dětí ze školy. „Jsme domluveni s řediteli jednotlivých škol, že první den na děti dohlédneme také kolem desáté hodiny,“ uvedl Bičej.