Celkově tak bude vysokoškolsky vzdělávat zhruba 500 lidí. „Musíme říct, že tak velký zájem jsme opravdu nečekali, a to ještě není konec září, do kdy se k nám studenti mohou hlásit. V letošním školním roce otvíráme úplně nové tři obory, transport, informatika a politologie, a i o ty je zájem. Nejvíce přihlášek si však uchazeči podali ke studiu pedagogiky prvního a druhého stupně,“ řekla manažerka Akademie tvůrčího rozvoje Hana Durčáková.

Velký zájem má ale i svá úskalí a tím je prostor. „Bohužel zřejmě budeme muset určité nábory předčasně ukončit, protože zatím nemáme k dispozici natolik velký přednáškový sál, který by vyhovoval kapacitně a zároveň jsme jej dokázali ekonomicky utáhnout,“ objasnila Durčáková, která ale dodává, že v následujících dnech bude jednat ještě s městem o určitých možnostech.

Škola s dálkovým studiem byla otevřena před třemi lety a každým rokem je o ni větší zájem. „Studenti k nám do Havířova dojíždí téměř z celé republiky. Máme zde žáky z Jižní Moravy, z Plzně nebo Prahy. Věkové rozpětí se pohybuje mezi 20 až 50 roky,“ doplnila manažerka Hana Durčáková.