Ačkoli se firma, jejímž jednatelem je Jiří Vlk, exmajitel karvinské diskotéky U Vlka, před zhruba rokem slovy společníka Ivana Urbance dušovala, že shání prostředky na rekonstrukci objektu a v prvé řadě opravu střechy, peníze nesehnala, a proto objekt nabídla k prodeji.

„Původní cena na inzerátu, který jsme objevili v realitní kanceláři, byla 2,8 milionu korun, ale po několika jednáních s vlastníkem objektu jsme cenu usmlouvali na 1,5 milionu korun,“ prozradil starosta Dolní Lutyně Pavel Buzek.

A jaké plány má s budovou obec? „Nápadů a plánů je spousta. Zbývá jen vybrat ten nejlepší. Ovšem ještě není nic definitivního, a proto klidně mohou přijít s nápadem i obyvatelé obce,“ dodal Buzek.

Mezi návrhy je malé muzeum či reprezentační prostory obce, byty pro seniory a další. „Ovšem musíme počkat, co našim záměrům řeknou památkáři,“ uvedl starosta.

V prvné řadě čeká objekt oprava střechy, aby dovnitř nezatékalo. „To musíme udělat jako první krok. Kdy? Možná už letos, ale nejpozději snad příští rok. Prostě až seženeme peníze. Musíme také připravit projekt na celkovou rekonstrukci objektu, a chceme se ucházet o dotaci z evropských fondů,“ dodal starosta obce.

Podle něj je objekt v dobrém statickém stavu, třebaže na to zvenčí laickým pohledem nevypadá. „Už si to tam prohlédli památkáři i odborník, který říkal, že objekt je po statické stránce v dobrém stavu.

V objektu tzv. zámku donedávna bydlely dokonce rodiny s dětmi, ovšem těm našel ještě bývalý vlastník náhradní bydlení. Nový majitel tak má volné ruce při rekonstrukci.

Objekt se každopádně nebude bourat, byť by stavba tzv. na zelené louce byla možná levnější. „Levnější by to bylo určitě, ale objekt je památkově chráněn, a tak jeho demolice nepřichází v úvahu,“ podotkl starosta Pavel Buzek.