Petice je určena poslancům Parlamentu, senátorům a členům vlády. „Obracíme se tak přímo na současné zákonodárce a vládu ČR s žádostí, že dokáže na současném majiteli bytů a akcií společnosti OKD vymoci splnění podmínek, které mu byly jednoznačně vládním usnesením uloženy. Peticí prohlašujeme, že privatizace bytového fondu byla provedena bez vědomí a informovanosti občanů. Stát totiž připustil převod tohoto majetku do soukromé podnikatelské sféry bez ohledu na nájemníky a dostal tak do svízelné situace víc než jedno sto tisíc občanů. Pevně věříme, že několik tisíc podpisů lidí, nebude brát vláda na lehkou váhu,“ vysvětlil předseda sdružení BytyOKD.cz Roman Macháček.

Cíl petice je podle něj jediný - dosáhnout toho, aby majitel OKD (Zdeněk Bakala – pozn. aut.) dodržel slib, který nájemníkům dal. „Před třemi lety se veřejně zavázel, že si byty budeme moci odkoupit do našeho vlastnictví za zvýhodněných podmínek, nic jiného pro nás nepřichází v úvahu,“ tvrdí Macháček a odkazuje se přitom na prohlášení v podnikovém týdeníku Horník z února 2005.

Petici může podepsat každý občan starší 18-ti let, který chce podpořit zájmy sdružení BytyOKD.cz. „Já jsem petici podepsal i s celou svou rodinou. Protože prvně nám naslibovali, že si budeme moci byty koupit, a teď tvrdí něco jiného. My jsme do bytu už investovali nemalé peníze, byl v hrozném stavu. Byt jsme si zrekonstruovali na vlastní náklady, protože jsme počítali s tím, že si ho budeme moci za pár let odkoupit,“ řekl Milan Jelínek z Karviné.

Petici mohou lidé v současné době najít ve své schránce, nebo si ji mohou stáhnout z webových stránek Sdružení byty OKD.