Svůj program zaměřilo na praktický postup poskytnutí první pomoci při nehodách na silnicích a v městských komunikacích.

Středeční akce se zúčastnilo kolem padesáti dětí, pravidelných návštěvníků šumbarského střediska. Instruktorem byl tentokrát Ivan Fabík z Junáku.

„Připravili jsme scénář dopravní nehody, střet osobního auta s cyklistou. Jezdec na kole měl po srážce poraněnou hlavu a ruku a byl v bezvědomí. Děti si mohly na figuríně prakticky vyzkoušet, jak se dává umělé dýchání, nepřímá srdeční masáž, jak ošetřit poraněná místa a jak postupovat, aby se raněnému dostalo rychlé lékařské pomoci. Nezapomnělo se ani na přivolání policie. Průběh byl dobrý a věřím, že malým školákům to něco dalo,“ přiblížil náplň asi hodinové osvěty předseda Krajské rady Junáka.

Velkému zájmu se těšil policejní služební vůz z místního oddělení Policie České republiky. Děti si mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu, jakou nosí těžkooděnci, zasednout za volant, spustit sirénu, světelnou signalizaci nebo jen tak posedět na zadním sedadle. Auto bylo neustále v obležení. Dětem se také dostalo odpovědi na různé zvídavé otázky.

Význam takové akce si pochvaloval i ředitel CSVČ Jindřich Honěk.

„Do týdne mobility jsme se přihlásili, protože si myslíme, že máme co nabídnout. Volba programu nebyla náhodná. Děti při hustém autoprovozu v ulicích města musejí být velice pozorné a opatrné. Proto bereme dnešní osvětu jako dobré výchovné působení na ty nejmenší. Je jen škoda, že nevyšlo počasí a náš záměr jsme nemohli zcela realizovat,“ vysvětlil ředitel.