„Tento projekt má zcela změnit tvář objektu a přilehlého parku. Počítáme s posunutím severních stěn budovy tak, aby se zvětšil společenský sál. V této chvíli je to u nás jediný objekt, kde se mohou pořádat společenské akce, a pro potřeby našeho města je příliš malý,“ vysvětlil starosta Vít Slováček.

Zastupitelé vyčlenili jeden milion 300 tisíc korun na zpracování projektu a chtějí se ucházet o 60 milionů korun z Regionálního operačního programu v rámci přeshraniční spolupráce na jeho realizaci. „Projekt počítá také s přístavbou restaurace, kuchyně a venkovního jeviště i hlediště pro pořádání koncertů,“ přiblížila ředitelka KaSS Střelnice Olga Humplíková.

Změnit by se mělo i okolí KaSS Střelnice. „Naší vizí jsou parkové úpravy, které oživí tento parčík a přizpůsobí jej potřebám rodin s dětmi. Je to pokračování úprav areálu, kde jsme před dvěma roky vybudovali moderní prolézačky a houpačky pro děti,“ dodává Slováček.

Památkově chráněná budova Střelnice prošla poslední rekonstrukcí před pár lety, kdy se opravovala fasáda a část vnitřních prostor. Loni se pak otvíraly zrekonstuované prostory Jazzklubu.

„Chtěli bychom také dokončit zateplení galegie Půda a rekonstrukci potřebuje i kotelna,“ dodala ředitelka Střelnice.