Dvaatřicetiletý vyskočil z okna hotelu v pátek večer. Po pádu ze sedmého patra byl ve vážném stavu. Záchranka ho hned převezla na urgentní příjem havířovské nemocnice. „Utrpěl mnohočetná poranění na hlavě, těžké poranění dolní končetiny hrozící amputací. Dále utrpěl těžký úrazový a krvácivý šok. Kolektiv anesteziologicko-resuscitačního oddělení a další odborní lékaři se nemocnému věnovali po celou noc,“ uvedla Romana Chmielová z havířovské nemocnice

Ráno byl pacient operován. Lékaři mu v průběhu tří hodin rekonstruovali poraněnou cévu na dolní končetině. „Nemocný je od pátku hospitalizován na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. V pátek byl v umělém spánku na dýchacím přístroji v relativně stabilizovaném stavu. Nyní už je při vědomí, jeho stav se zlepšil a bude přeložen na mezioborovou jednotku intenzivní péče,“ sdělil primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Jiří Burša.

Okolnosti pádu vyšetřuje policie. Zatím se vše jeví jako sebevražda. Dopis na rozloučenou však muž nezanechal. Zjišťuje se, zda byl pod vlivem alkoholu, léků nebo omamných látek.