Korálovka ležela v trávníku nehybně a budila doje, že je mrtvá. Kluci hned zavolali na dispečink městské policie, odkud vyjela autohlídka s patřičným vybavením pro odchyt. Tentokrát měli strážníci s odchytem mnohem méně práce, než tomu bylo u posledních případů, shodou okolností v sousedním dvorku. Zatímco tam museli dvakrát po sobě odchytávat bezmála dva metry dlouhé exotické užovky, tentokrát měl had délku jen kolem metru. Navíc byl podchlazený natolik, že se ani nehýbal.

„Asi někomu utekl, na sluníčku se vyhříval a potom k večeru s přibývající zimou ztuhnul,“ domýšleli mladíci. Ochotně hada sami vložili do přepravní nádoby, kterou přivezli strážníci. Dá se předpokládat, že tato korálovka nemá žádnou souvislost s krádeží exotických hadů a pavouků, ke které došlo v noci ze soboty na neděli v Životicích.

Korálovky, především právě sedlaté nebo královské, patří mezi velmi oblíbené chovatelské exoty. Terarista, kterému korálovka pláchla, se může přihlásit na městské policii. Ta se bude snažit hada nechat vyšetřit veterinářem a pak předat do opatrování některému z chovatelů v regionu.