Největší „hříšníků“ přistihnou strážníci a policisté o víkendech. Dokazuje to i čerstvý případ z víkendu. „V ulici Okružní v Orlové-Lutyni sjel řidič z vozovky autem do lesního porostu. Policisté na místě u něho provedli dechovou zkoušku a řidič nafoukal 1.98 promile. Navíc se zjistilo, že nemá ani oprávnění k řízení. Policisty byl pak eskortován k vystřízlivění na záchytku v Karviné,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Část řidičů-hazardérů uvízne v rukou orlovských strážníků. „Za poslední měsíce od června jsme kontrolovali celkem 12 řidičů, kteří neměli oprávnění řídit a sedm dalších, kteří se před jízdou posilnili alkoholem,“ uvádí velitel strážníků Rostislav Szczurek. Strážníci tyto případy podle povahy hlásí buď na odbor dopravy, nebo policii k dalšímu šetření.

Ani na orlovském odboru dopravy se poslední čtvrt rok nenudili. Řešili celkem 216 přestupků. Tady zase řidiči nejčastěji bodovali v přestupcích týkajících se povinného pojištění, dále chybovali v přestupcích v bezpečnosti a plynulosti provozu.

„Deset řidičů také parkovalo na místech vyhrazených pro tělesně postižené. A další pokuty jsme udělili za neodevzdání řidičského průkazu. To se týkalo hlavně řidičů, kteří měli uložený zákaz činnosti řízení motorových vozidel,“ sdělila vedoucí dopravního oddělení přestupků orlovské radnice Zuzana Ožanová.