Nynější městská část podle zachovalých podkladů vznikla před 580 roky, základní škola slaví už 80 let a kaple Svatého Isidora stojí v Pudlově 106 let. Už jen málo starousedlíků může vyprávět, jaký byl život ve vesnici ještě před válkou. Zřejmě nejstarší obyvatelka Pudlova, sedmaosmdesátiletá Valérie Burová, říká, že doba to byla těžká, ale krásná.

„Stará škola stála v centru obce vedle kaple, a když se postavila nová, sloužila budova jako obecní úřad a pošta. Pamatuji si, jak byla za války zbombardována. Nová škola byla rozdělena na dvě části. Půlka byla s německou výukou a druhá s českou. Válka byla zlá a doba chudobná. Lidé ale drželi víc při sobě, hrálo se ochotnické divadlo a žilo se jinak,“ řekla rodačka Valerie Burová, která svými pamětmi pomohla městu sestavit dokumentaci o obci.
Všechna tři výročí se slavila hned na několika místech. Dopoledne proběhla v kapli Svatého Isidora mše, odpoledne si lidé mohli prohlédnout školu T. G.. Masaryka. Nakonec se zábava přesunula do pudlovské restaurace.