Už potřinácté se v černobílém souboji pokoušeli gymnazisté porazit starostu Bohumína Petra Víchu při tradiční šachové simultánce. Šachový maratón trval téměř tři hodiny. Přestože někteří studenti starostu hodně potrápili, nakonec se ho nikomu z nich porazit nepodařilo. A tak třináctka Petru Víchovi smůlu nepřinesla. Z turnaje odcházel jako vítěz se skórem 20:0.

„Nedá se říct, že jsem netrénoval, protože tentokrát simultánka se studenty gymnázia následovala tři dny po menší simultánce nazvané Meandry řeky Odry, kterou jsem hrál proti registrovaným hráčům. Protihráči byli dobří, v několika partiích byla hra velmi vyrovnaná a podařilo se mi je udolat až v závěru díky větší šachové zkušenosti. Příště mě už ale určitě někdo z nich porazí. Každý ročník je psychicky náročný, musím se hodně koncertovat, takže i letos se mi v noci budou zdát, stejně jako po předchozích ročnících, sny o černých a bílých figurkách,“ uvedl po šachovém turnaji s gymnazisty starosta Bohumína a senátor Petr Vícha.

Skóre 20:0 je tak pro něj zároveň dárkem k jeho 44. narozeninám, které oslavil den po šachovém simultánním turnaji.

Podle pořadatelů starosta a absolvent bohumínského gymnázia Petr Vícha prohrál v předchozích ročnících jen pětkrát. Po letošním ročníku, kdy neutrpěl žádnou porážku, ani remízu, si v celkovém skóre ještě více polepšil. Na svém kontě má první muž Bohumína 248 vítězství, 8 remíz a 5 porážek.

„Studenty jeho výhra motivuje a v každém roce mu proto chtějí oplatit porážku. Ti, kteří chodí do primy, na to mají osm let, a někteří z nich se na simultánku celý rok připravují,“ uvedl organizátor simultánky Kazimír Palka.