Jak už Deník informoval, havířovská nemocnice se potýká s nedostatkem lékařů, především těch odborněji vzdělaných s atestacemi. Největší problémy má v současné době interna, na což patnáct lékařů reagovalo dopisem adresovaným vedení kraje, města a lékařské komoře.

Právě na základě dopisu nemocnici v pondělí navštívil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Veverka. Sám se k výsledkům jednání k zaneprázdněnosti nevyjádřil. Podle ředitelky nemocnice však náměstek schválil opatření, která vedení nemocnice navrhla a přijala. Ředitelka Kovářová už tato opatření Deníku vysvětlila v závěru minulého týdne v reakci na kritický dopis. „Všechna opatření děláme s vědomím všech lékařů, kteří se k nim mohou vyjádřit. Lékaři chybějí v celé zemi a potýkáme se s jejich nedostatkem i my. Situaci na interně se pokusíme vyřešit tak, že uzavřeme jednu ze čtyř lůžkových částí. Tím uvolníme některé lékaře, kteří se přesunou na zbývající tři části,“ řekla.

Po pondělním jednání ředitelka přijatá opatření potvrdila. „Nemocnice není v jednoduché situaci. Jsem ráda, že pan náměstek podpořil řešení, které jsem navrhla,“ uvedla k jednání Kovářová.

Náměstek Veverka jednal také se zástupci lékařů interního oddělení. Po jednání se zástupci lékařů a dočasně pověřeným primářem Milanem Kaifoszem přislíbil pomoc při řešení situace, včetně možnosti zapojení okolních nemocnic. „V současnosti je však, díky mimořádnému opatření, situace na interním oddělení stabilní. Omezení se týká zhruba 20 lůžek, o které je kapacita oddělení nemocnice dočasně snížena. Pacientů ani rozsahu poskytované péče se opatření nijak nedotýká. Do budoucna je však nezbytné interní oddělení personálně posílit a definitivně obsadit místo primáře oddělení, na které bylo již vypsáno výběrové řízení,“ doplnila Kovářová.