Podle místostarosty Radislava Mojžíška tak město „zabije dvě mouchy jednou ranou“. „Vyřešíme tím problém s rozkouskovaným úřadem, který se nachází na šesti místech ve městě. Do stávajících prostor policejní stanice bychom poté nastěhovali sociální odbor, který je až u autobusového nádraží a lidé to k němu mají daleko,“ řekl Mojžíšek.

Jako druhé plus si od projektu nové služebny slibuje, že přispěje ke zklidnění bezpečnostní situace v lokalitě, kde žijí skupiny nepřizpůsobivých občanů. „Už jen přítomnost policistů v této lokalitě by sehrálo svoji, věřím, že pozitivní roli. A v neposlední řadě by to snad mohlo přispět i k vyřešení kritické situace s podstavem místního oddělení Policie ČR. Počet policistů v Orlové totiž není adekvátní vysoké kriminalitě v tomto městě,“ doplnil Mojžíšek.

Ministr vnitra Ivan Langer přijel na pozvání města i policie, aby se sám na vlastní oči přesvědčil, jak situace v Orlové vypadá, a podpořil tento projekt. „Asi by to novou budovu opravdu chtělo,“ prohlásil mimoděk při prohlídce prostor.

Dodal, že ministerstvo uvolní na novou policejní budovu kolem 50 milionů korun. Město by mělo podle dohody na stavbu přispět deseti miliony. „Jsem rád, že nám samo město pomohlo zajistit to hlavní, a to je pozemek. V příštím roce se tedy může začít s výstavbou, která by měla být dokončena za dva roky,“ prohlásil Langer.

„Nabídli jsme policii variantu, že jim poskytneme pozemek, kde by mohla budoucí služebna policie stát. Také jsme jim přislíbili i pomoc finanční,“ uvedl místostarosta města Radislav Mojžíšek s tím, že město na projekt dá 10 milionů korun.

Podle okresního policejního ředitele Martina Hrinka by tak místo pro důstojnou práci konečně nezískali jen místní policisté, ale také lidé, kteří služeb policie využívají.

„Právě proto jsem se spolu s vedením orlovské radnice stal jedním z iniciátorů toho, aby se celá akce dovedla do zdárného konce,“ uvedl Hrinko. V nové policejní budově by mělo být umístěno obvodní oddělení, které se tam přestěhuje z centra města. Zahrnuje pořádkovou službu a skupinu kriminální policie a vyšetřování. Služebna, do které by se přemístila celá orlovská policie, tak nabídne několik novinek. Mezi ty hlavní patří například tzv. čistý a špinavý vchod. To znamená, že by se neměl potkat pachatel trestné činnosti a jeho oběti.

Podle policejních statistik patří Orlová stále mezi místa s největším nápadem trestné činnosti na Karvinsku. Nejnovější statistiky ukazují, že jen za prvních osm měsíců letošního roku tam policisté řešili 724 trestných činů.