Kubek tím reagoval na informace o nedostatku erudovaných lékařů a vyhrocené situaci.

Ředitelka nemocnice Věra Kovářová i náměstek hejtmana Jiří Veverka označili Kubkovo tvrzení za neobjektivní. Potvrdili opakovaně i to, že nemocnice přijala opatření, kterými chce stabilizovat situaci na interním oddělení, kde nedostatek odborných lékařů skutečně dospěl tak daleko, že musel být snížen počet pacientů.

„Prezident České lékařské komory Milan Kubek poskytl médiím vyjádření, ve kterém uvádí, že komora nemůže garantovat kvalitu péče v naší nemocnici. Toto prohlášení se nezakládá na objektivním hodnocení situace v havířovské nemocnici. Překvapuje mě, že ČLK je ochotna vstupovat do vnitřních personálních záležitostí jednotlivých nemocnic, aniž by si zástupci zjistili nebo ověřili informace oficiální cestou. Bez detailní znalosti situace se pan prezident dopouští prohlášení, která se nezakládají na pravdě,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Kovářová.

Náměstek hejtmana Jiří Veverka dokonce zvažuje právní posouzení, zda Kubek nešíří poplašnou zprávu. Ta by podle něj mohla mít dopad na pacienty nemocnice.

Situace v havířovské nemocnici skutečně není nejlepší. Lékařů je opravdu nedostatek a doktoři si na jejich pracovní přetížení opravdu stěžují. „Nedostatek lékařů je všeobecný v celé zemi. S výjimkou interního oddělení však všechna ostatní pracují bez omezení. Na interně jsme snížili k redukci počtu pacientů. Situace na tomto oddělení je způsobena především nedostatkem odborných lékařů. Opatření bylo přijato po dohodě s krajským úřadem s možností umístit pacienty v okolních nemocnici, pokud by kapacita nestačila,“ doplnila Kovářová.