Objekt doplatil na to, že jako jediný není oplocen. Zloději přijíždějí automobily až přímo ke stavbě, aby si naložili nasbíraný, či spíše vyrabovaný materiál. Pokud náhodou k objektu přijede ochranka nebo policie, zloději se schovají přímo v objektu nebo utečou do blízkého houští. Někteří však nemají strach se nechat zkontrolovat. Vědí, že je na ně ochranka i policie krátká. Objekt je volně přístupný, není označen žádnou cedulí o zákazu vstupu, takže stačí vysvětlení, že se jen procházejí. Pokud snad u nich policisti najdou něco, co by mohli označit za kradené věci, zloději řeknou, že je našli. Na místě je odevzdají a mohou pokračovat.

„Nikdo s nimi nic neudělá. Ono to vypadá tak, jakoby i vlastník Dukly se zloději počítal a nechal jim to na rozebrání. Jednak si tím uchrání ostatní stavby a stejně by s tím starým zařízením měl akorát problémy. Chráněná je jen stavba, takže, pokud nezačnou rozebírat zdi nebo střechu, bude všechno v pořádku,“ řekl muž, který dění na Dukle sleduje dlouhodobě.

Vlastník objektu, tedy realitní společnost RPG, nechala oficiální vstupy do budovy zatarasit panely. To však zloděje neodradilo. Okamžitě si našli jiná místa, kterými se dovnitř dostanou. Členové ochranky z nedaleké vrátnice tak mohou každý den bezmocně sledovat, jak auta zlodějů kolem nich doslova pendlují. „Až bude RPG chtít objekt zajistit, určitě si ho oplotí a nechá ho hlídat. Zatím takovou starost nemá,“ doplnil pozorovatel.

Deník zveřejnil stanovisko společnosti RPG nedávno. „Naší snahou je celou lokalitu co nejrychleji oživit. S větším pohybem lidí a činnosti firem už nebude lokalita pro zloděje lákavá,“ řekl mluvčí RPG Petr Handl.