„Jde o formát téměř hraného dokumentu. Cíl je jediný: přiblížit klientům prostředí, ve kterém se budou pohybovat po totální endoprotéze kyčelního nebo kolenního kloubu, a ukázat jim, co všechno budou po celou dobu léčení zažívat,“ uvedl minulý týden na konferenci Bez bariér-bez hranic, zabývající se problematikou zdravotně postižených spoluobčanů, ředitel Lázní Darkov Petr Kacíř.

Film vzniká ve spolupráci s ortopedickým oddělením Nemocnice ve Frýdku-Místku a realizátorem snímku je ostravská televize Polar.

„Natáčení zapadá do našeho schématu nového systému sledování kvality výsledku léčebného procesu, který jsme uvedli do života na jaře letošního roku, a který je založen na principu soustavného sledování pacienta po celou dobu léčebného procesu přes všechna zdravotnická zařízení, jimiž během své léčby pacient prochází,“ vysvětlil Kacíř.

Dodal, že autoři nápadu chtějí lidem ještě v době, kdy se připravují na operaci, ukázat do detailů vše, co je čeká v nemocnici po nástupu k operaci, co bude následovat po operaci a jak bude probíhat jejich překlad do lázní, kde okamžitě navážou na předchozí léčbu.

„Pro klienty je to obrovská výhoda jít z nemocnice rovnou do lázní, a tak chceme, aby o celém procesu byli dobře informováni,“ dodal ředitel lázní.

Speciální filmový snímek bude distribuován jednak na DVD nosičích potenciálním klientům Lázní Darkov a také bude umístěn na webu, kde si ho může kdokoliv kdykoliv přehrát. První nosiče by měly být pro nemocné připraveny již v listopadu.