„Je to velice různorodé a nabídka je hodně pestrá. Pod záštitou zkušených lektorů se rodiče mohou naučit například dětskou masáž, probíhá zde pravidelně pohybové hraní batolat. Starší děti zkouší říkadla s pohybem. Máme zde také kurz Pastelka, což je výtvarný kroužek a nechybí ani kurzy angličtiny pro děti od tří do šesti let,“ řekla členka Adriana Dosedělová.

Zkrátka nepřijdou ani samotní rodiče. I pro ně je během celého roku připraveno mnoho kurzů, seminářů a vzdělávacích programů, včetně výuky anglického jazyka.

„Rovněž zájemcům nabízíme poradenskou činnost, poskytujeme informace a kontakty na odborníky. Umožňujeme i krátkodobé hlídání. Především se však snažíme posilovat rodinu a roli mateřství. Cílem je aktivní zapojení rodičů s dětmi do společenského a kulturního života,“ dodala Dosedělová.

Zdravotní sestra Lenka Petríková v centru připravuje nastávající rodiče na rodičovství, matkám pak poskytuje laktační poradenství a kurz kojení.

„Nejnovější aktivitou je znakování dětí a rodičů. Chystáme také plavání od šesti měsíců a dále školu plavání pro děti od tří do šesti let. V budoucnu je naplánován kurz pro moderní rodiče a setkávání maminek po porodu. Vždy budeme vycházet z návrhů a potřeb rodičů,“ doplnila Adriana Dosedělová.