Dvoudenní přehlídka plná přednášek, meditací, pracovních dílen, cvičení, tance a duchovní hudby, pro dospělé i pro děti, spojená s poradenstvím v oblasti duchovního i fyzického zdraví byla praktickým návodem, jak se vypořádat s civilizačními problémy 21. století. Ani tentokrát nechyběl prodej zdravých produktů, bylinek, drahých kamenů a odborné literatury.

Okruh přednášek, kterých bylo přes pětadvacet, vynikal pestrostí a obsahovou bohatostí. Pro dokreslení stačí uvést několik titulů jako Bylinná léčba pro imunitu v podání Pavla Váni, na aktuální strunu zahrála terapeutka Míla Lukášová svou přednáškou Vědomé umírání, jak se připravit na konec života, jak pomoci blízkým při odchodu z těla, numeroložka Marie Janšová, stálice havířovského festivalu, hovořila na téma Škola žití a Yvona Moravcová se představila lekcí Emoce nezvládnuté v dětství nám brání žít plný život.

Mimořádnému zájmu se těšila přednáška královny meditace Patricie Anzari s názvem Spolupráce, soubytí a souzení. „Bylo to vynikající. Hovořit o tom, jak se máme chovat jeden k druhému, otázky mezilidských vztahů jsou velice aktuální. Něco obdobného by se mělo přednášet i na školách,“ řekly svorně Gabriela Kolářová a Vlasta Svačinová z Havířova, pravidelné účastnice festivalu.

Spokojená byla také návštěvnice z Rožnova po Radhoštěm. „Už jsem tu jednou byla před dvěma lety. Je to výborná akce. Nyní mne hlavně zaujala přednáška Indigové děti kdysi a dnes,“ poznamenala mladá učitelka Zuzka Wolková.

Na divadelní představení Svět Toltéků v podání pražského divadla Vizita s Jaroslavem Duškem v hlavní roli bylo vyprodáno už zrána. Mezi příznivci alternativního přístupu života ke svému zdraví a k duchovnu bylo mnoho mladých lidí a letos se zvýšil i počet mužů.

„Mám radost, že zájem byl velký. Věřím, že naše snaha, aby lidé načerpali duchovní i duševní podporu, aby našli třeba pro sebe i novou cestu, aby si uvědomili, co potřebují pro své zdraví, byly bezezbytku splněny,“ uvedla členka pořadatelského týmu Občanského sdružení Angelis Blanka Falcníková.