Právě na podzim hrozí dětem různá respirační onemocnění, která se mohou léčit i několik týdnů. Solná jeskyně může být dobrou prevencí. „Navrhli jsme to rodičům, kteří to přivítali. Chodíme zde místo dopolední procházky každé pondělí. Pro děti je to příjemné trávení volného času, protože během návštěvy jeskyně si hrají, poslouchají pohádky, zpívají písničky a přitom, aniž by si to uvědomovaly, dýchají vzduch plný minerálů a stopových prvků. I prostředí je tady pohádkové. Výhodou pro rodiče také je, že hodiny terapie proplácí pojišťovny,“ řekla učitelka Mateřské školy E. Holuba Iva Šenovská.

Problém je, že mnohé školky budou muset čekat v pořadníku. „Rodiče a školská zařízení opravdu projevili velký zájem o solnou jeskyni. Nicméně učitelé mateřských škol mohou s dětmi chodit jen v době od 10 do 11 hodin dopoledne. Permanentka je na deset vstupů, tudíž bude dlouho trvat, než se na některé školky dostane řada,“ řekl provozovatel.

Prostředí solné jeskyně působí při léčbě a prevenci nejen respiračních onemocnění, ale také při srdečních, oběhových nebo kožních, jako je lupenka nebo atopický ekzém.