Ostravská developerská firma Poel spol. s r. o., která měla bytový dům postavit, se dostala do problémů. „Nepodařilo se jim získat úvěr, ač ho měli přislíbený,“ řekl starosta Petřvaldu Václav Holeček.

Na otázky, o jaké konkrétní problémy se jedná a proč společnost prakticky nezačala stavět, se jednatel firmy Poel spol. s. r. o. Jan Pokorný odmítl redakci vyjádřit. Na oploceném pozemku vedle kulturního domu je staveniště s hotovou základovou deskou domu, složené cihly a unimobuňka, v níž sedí hlídač.

Začne se v nejbližší době na stavbě něco dít? Starosta tvrdí, že město se ve spolupráci s firmou snaží situaci řešit. „Jednáme se zástupci firmy a rozhodnutí o dalším postupu by mělo padnout v závěru letošního roku,“ řekl Holeček.

Na úspěšném dokončení stavby má zájem i město. Z obecních peněz totiž zaplatilo výstavbu inženýrských sítí. „Za prodloužení vodovodního řadu a řadu splaškové a dešťové kanalizace jsme zaplatili téměř 2,5 milionu korun,“ uvedl Holeček.

Přestože dnes zdaleka není jasné, zda dům vůbec bude stát, jistá realitní kancelář stále nabízí k prodeji prvních 20 bytů z tohoto projektu pod názvem Petřvald-Prostřední dvůr. Rezervaci podmiňuje složení kaucí ve výši pěti procent z kupní ceny bytu.

Pozemek, na kterém měly nové domy vyrůst, je majetkem města. Celý původní projekt čítá tři bloky domů situovaných do tvaru písmene U s celkem 60 byty.