V prosinci usednou společně k jednacímu stolu vedení nemocnice a členové lékařského odborového klubu. Priority pro doktory jsou ale už nyní zcela jasné. Vyrovnání se s meziroční inflací. „To považujeme jako cestu ke stabilizaci všech týmů. Jde nám o jasné definování odměňování. V letošním roce jsme byli velkorysí díky tomu, že některé skupiny zaměstnanců se domluvily, a o to budou nyní jednání tvrdší a nekompromisní,“ řekl předseda Lékařského odborového klubu Martin Sedláček.

Pokud by v příštím roce nedošlo k žádným změnám, znamenalo by to, že by se lékařům už dva roky propadala mzda. Podle Sedláčka je nemocnice personálně oslabena a navýšení platů by bylo dobrým krokem pro chod nemocnice i do budoucna. „Budeme muset najít společnou řeč, protože jinak jsme ochotni použít veškeré prostředky, které nám ze zákona náleží,“ dodal předseda.

Lékaři ale doufají, že k tomu nebudou muset přistoupit, protože pokud bude mít kraj zájem udržet kvalitu krajského zdravotnictví, aby se nesesypal, jako domeček z karet, bude muset na tomto poli něco udělat.

„Očekáváme, že kraj splní své předvolební sliby vůči voličům a doufáme, že představí nový systém krajského zdravotnictví. Požadavky musí jít směrem nahoru, tam, kde se o tom rozhoduje. Musí skončit éra udržení koryt na funkcích a měl by se řešit problém, který tady je,“ doplnil Martin Sedláček.