Na náměstí v Českém Těšíně bude do tmy svátečně zářit celá budova radnice a stromy před ní. „Vánoční strom se bude letos rozsvěcet 5. prosince během připraveného Mikulášského programu pro rodiny s dětmi,“ uvedla mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Světelné dekorace budou zdobit ulice Hlavní, Nádražní a Střelniční. Také na sídlištích budou nazdobeny některé stromy barevnými světelnými řetězy.
Především děti budou mít radost z výzdoby historického centra Karviné, kde bude mimo jiné k vidění tradiční betlém.

„Na náměstí a v okolí zámku budou všechny stromy svítit. Zámecký balkón budou zdobit andílci,“ naznačila mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Světelné ozdoby se první adventní neděli rozsvítí například na třídě 17. listopadu a Osvobození, včetně náměstí Budovatelů. „Letos jsme nově nakoupili výzdobu za 130 tisíc korun,“ řekla Swiderová.

Bohumínská radnice pořizuje vánoční dekorace postupně už od roku 1995, do jejich nákupu od té doby investovala téměř 600 tisíc korun. „Letos bude podobná výzdoba jako loni. Nasvětlena bude pěší zóna, její přilehlé ulice i zrekonstruované náměstí T. G. Masaryka. Tři vánoční živé stromy se pak rozzáří u kina a u fontány a třetí u kostela vedle radnice,“ uvedl vedoucí organizačního odboru radnice Lumír Macura.

V městských částech Skřečon, Starý Bohumín, Vrbice, Záblatí a v Pudlov se objeví vánočně nazdobené stromy.

V Orlové bude vánoční výzdoba nainstalována do 1. prosince, její zavěšení a oprava si letos vyžádá 300 tisíc korun. Vánočně se rozsvítí stejně jako loni rampouchy na radnici, světelné vločky, gejzír v centru města a hvězdice v ulici Slezská a Masarykova. Vánoční strom bude ozdoben před Priorem.