Minulý týden se totiž stala náměstkyní hejtmana a tak si zařizuje novou kancelář v Ostravě. „Dnes ráno jsem úřadovala v Bohumíně, teď jsem v Ostravě a odpoledne jedu ještě zpět do Bohumína,“ hlásila v pátek před polednem, den po svém oficiálním zvolení náměstkyní hejtmana pro oblast školství ze svého nového ostravského působiště.

Nemá to v těchto dnech jednoduché: celé vedení města je v těchto dnech na ní. Starosta v minulých dnech absolvoval senátorskou zahraniční cestu, druhý místostarosta Josef Plášil je momentálně v lázních.

Až se kolegové vrátí, musí Palková vyřešit otázku svého dalšího působení na bohumínské radnici. Může zvládat funkci místostarostky a zástupkyně hejtmana? „Nezlobte se, ale neřeknu vám, co asi chcete slyšet. Je to docela ožehavá věc a já to musím nejprve probrat s kolegy z vedení města, v radě a zastupitelstvu,“omlouvala se Palková.

Zastupitelé se v Bohumíně sejdou počátkem prosince, kdy by mělo opadnout rozhodnutí. Jaké bude? Oficiální rozhodnutí zatím nepadlo. „Od nového roku by to ale mělo být vyřešeno,“ naznačila nová náměstkyně hejtmana.

Podobný problém musí na současném pracovišti na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné vyřešit dosavadní proděkan Marian Lebiedzik. Také on má od pátku novou kancelář v budově Úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě – byl zvolen vícehejtmanem pro ekonomický rozvoj.

Třetím, neuvolněným členem rady kraje je karvinský primátor Tomáš Hanzel.

Karvinsko má v krajském zastupitelstvu celkem 12 zastupitelů. Kromě již tří jmenovaných jsou to z ČSSD Miroslav Polak, Dagmar Horváthová a Jiří Absolon. ODS: Pavel Drobil, Petr Podstavka, Petr Juras. KSČM: Henryk Małysz, Milada Otáhalová a za lidovce Vít Slováček.