„Myslela jsem si, že konečně tady vznikne místo, kde by si naše děti mohly hrát. Věřím, že město mělo dobrý nápad, ale nějak se jim nevyvedl. V létě byl zarostlý trávou, a teď se tam scházejí různí výrostci. Navíc se bojím mladšího syna na zdejší atrakce pustit, mohl by z majáku spadnout a zranit se,“ říká osmadvacetiletá Jana Hanusková.

Podle ní by se měly na hřiště nainstalovat jiné hrací prvky vhodné pro děti.

Na stav Orlího kaňonu si stěžují i místní. „Tohle místo je nevyužité, jsou to zbytečně vyhozené peníze. Scházejí se tady děcka ze sociálně slabých rodin a devastují to tady. Dvakrát tady dokonce hořel můstek, sousedé to tady hasili. Kdyby tady město postavilo normální hřiště pro děcka, nebo udělalo parkoviště, bylo by to mnohem lépe využito,“ řekl jeden z tamních obyvatel.

Podle města však není možné Orlí kaňon změnit, musí být zachován ve stávající podobě. „Na vybudování Orlího kaňonu byla použita státní dotace ve výši čtyř milionů korun, a to přesněji na projekt, který byl odsouhlasen. Město proto musí určitou dobu zachovat hlavní prvky tak, jak to odpovídá původnímu projektu. V opačném případě bychom museli dotaci vrátit,“ sdělil místostarosta města Radislav Mojžíšek.

Orlí kaňon navíc není typické dětské hřiště. „Je to přírodní park. Obdobné parky existují i v jiných městech. Viděli jsme něco podobného ve Švédsku, ale nikdo ho tam neničil tak jako u nás,“ dodal Mojžíšek.

Řádění vandalů se prý město snaží zamezit různými způsoby. „Provedli jsme určitá opatření a strážníci věnují Orlímu kaňonu zvýšenou pozornost. Například sochu jsme nechali nastříkat protigraffitovým nátěrem,“ uvedl Mojžíšek. Město nechalo vybudovat nové chodníky, zpevnit břehy parku a zabránit jejich ujíždění.