Ve stejných barvách má dopravní policie k dispozici VW Transporter, který bude sloužit pro výjezdy k nehodám, a také Škodu Octavii v provedení combi. Nové barevné provedení je schváleno a zahrnuto v platné vyhlášce, která doplňuje silniční zákon, a ostatní motoristé jej proto musejí respektovat.

Především nesmějí do podobných barev uvést své vozidlo. „Tato auta jsme si přivezli v pátek z Brna, kde se slavnostně předávala. Ještě v průběhu listopadu máme dostat další dvě octavie. Jednu opět v provedení combi a jednu ve verzi hatchback,“ prozradil vedoucí karvinského dopravního inspektorátu Jindřich Machů.

Nové policejní vozy jsou vybavené silnými motory a mimo jiné také klimatizací. Kromě toho mají instalované také tzv. vynucovací zvukové zařízení. Vedle klasického zvuku policejních houkaček umějí ještě jiný zvuk, který posádka zapíná ve chvíli, kdy například potřebuje projet ucpanou křižovatkou. Stejný klakson v poslední době stále častěji využívají také vozidla záchranné služby nebo hasičů.

Policejní oddělení na Karvinsku už dostali 13 nových octavií a jednu dodávku VW Transporter, kterou už mají dopravní policisté. Brzy dostanou další.