Cílem je rozšíření informací o třídění odpadů a recyklaci mezi mladými lidmi. Na škole tak probíhá kromě třídění papírů a plastů také sběr starých baterií a malých elektrospotřebičů.

„Do projektu se mohou zapojit nejen studenti, ale také zaměstnanci školy. Na tento sběr jsme od organizátorů dostali speciální krabice a boxy. Za vytříděné odpady můžeme získat body, které pak v internetovém obchůdku vyměníme za různé školní pomůcky, sportovní náčiní ale i nové elektrospotřebiče. Body však můžeme získat i plněním různých úkolů, které jsou průběžně vyhlašovány na stránkách recyklohrani.cz,“ řekly aktivní studentky Markéta Bambuchová a Kateřina Nesvadbová.

Ohodnocení mohou žáci získat například za řešení různých kvízů nebo za získávání údajů o sběrných dvorech v okolí.

Další z bodovaných aktivit je i navržení sběrného boxu na použité baterie. „Jeden box, který jsme navrhli, nazvaný Baterkoland, je inspirován průmyslovou oblastí, ve které žijeme, komíny vysokých pecí a dolů. Druhý box má svým tvarem zeměkoule připomenout, že odpady jsou celosvětovým problémem. Do projektu se může aktivně zapojit každý, kdo má zájem a ochotu se tomu věnovat,“ doplnily studentky.